Noty ke skladbám..

Dovolte mi malou poznámku.

Nemám noty ke všem skladbám, které hraju. Před pár měsíci jsem noty dokonce ještě ani neuměl (dneska je to lepší, už chápu, co všechny ty puntíky znamenají ;-)). Taky prý vůbec nemám hudební sluch - a nemyslete si, že jo - už mi to řeklo víc důvěryhodných, hudebně vzdělaných lidí. Ale k věci..

Na učení skladby, ke které nejsou noty, mám zvláštní způsob, který by se vám mohl hodit. Stačí mít jakoukoliv nahrávku, třeba na CD nebo na kazetě. Když si skladbu nasamplujete do počítače a rozdělíte na víc kratších úseků, můžete si tyhle úseky pouštět a krokovat třeba po vteřině nebo po jednotlivých tónech. Pustíte první tón ze skladby, necháte si ho třeba opakovat a přitom ho hledáte na kytaře. Až ho máte, jdete na další. I když to tak nevypadá, je to velmi rychlá metoda a za večer se tak dá naučit celá skladba, aniž byste měli noty.

Uznávám, že to není 100%. Na mnoha místech si skladby měním a zjednodušuji, ale takhle mi to stačí. Nejsem hudebník a nikdy jsem jím nebyl, brnkám si jen tak pro radost a jsem rád, když jsou lidi rádi :-).


Zpět ke skladbám
.