Pistolka z kolíčku na prádlo

Udělal mi jí strejda, když jsem byl ještě malý. Je nebezpečná asi jako dětská špuntovka z hračkárny :-))). Pamatuju se, jak jsme doma tajně brali kolíčky a skvěle se s nima tenkrát vyblbli :-).

Vezměte 2 dřevěné kolíčky na prádlo, stejné jako je kolíček na obrázku.Vyberte kolíček, který méně pruží, a předělejte ho na "držák":Druhý kolíček rozeberte, vezměte z něj pružinu (spoušť), jeden z dřevěných dílků - a smontujte z nich "hlaveň":Zasuňte hlaveň do držáku.. a pistolka je hotová:Poslední zbylý dřevěný dílek (náboj) zatlačte čelně do hlavně. Přitom se natáhne pružina a zapadne do drážky v kolíčku.Pistolka je připravená k výstřelu, stačí namířit a zmáčknout spoušť :-))Několik rad na závěr:
Až budete lámat rekordy v dostřelu, vyberte si kolíček s maximálně pružící pružinou nebo jí kleštěma trochu dotáhněte. Nám to lítalo nejdál asi 10 metrů, průměrně však 3-5. Menším dětem pružinu naopak roztáhněte, budou mít slaboučké "plivátko" na 1 metr.
Nabitou pistolku můžete pojistit proti náhodnému výstřelu: Zasuňte náboj dál do hlavně - za zobáček pružiny (klidně až nadoraz) - a když potom zmáčknete spoušť, náboj nevyletí. Před střelbou náboj zase jednoduše povytáhnete.

P.S.:
Všimli jste si, jak ekologická byla výroba pistolky? Žádný dílek nezbyl = nulový odpad! :))


Zpět na hlavní stránku
.